Terapia osoczem lub fibryną bogatopłytkową

(czynnik wzrostu, PRP, PRF – Warszawa)

Zmagasz się z uszkodzeniami lub przeciążeniami układu ruchu? Zarówno terapie osoczem bogatopłytkowym jak i fibryną bogatopłytkową pomogą Ci skutecznie poradzić sobie z wieloma schorzeniami układu stawowego czy okołostawowego.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Aby umówić się na terapię osoczem czy fibryną w SportsLab Warszawa za pomocą rejestracji online, zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, dostosuje odpowiednią terapię do pacjenta.

Osocze bogatopłytkowe PRP- co to jest?

Osocze bogatopłytkowe (ang. platelet-rich plasma, PRP) to innowacyjne i bardzo obiecujące podejście do regeneracji tkanek. Polega ono na wstrzyknięciu odpowiednio przygotowanego, pobranego od pacjenta osocza bogatopłytkowego (PRP), zawierającego zwiększone stężenie płytek krwi. A to płytki krwi właśnie, są jednym z najważniejszych elementów procesu regeneracji tkanek człowieka. Zawarte w nich substancje, zwane czynnikami wzrostu wpływają na szereg procesów związanych z gojeniem.  PRP to stężony preparat płytkowy w niewielkiej zawartości osocza, zawierający uwalniane z płytek czynniki wzrostu. Uważa się, że PRP pobudza fizjologiczny proces gojenia się ran i stymuluje szybką regeneracje tkanek miękkich oraz twardych poprzez dostarczanie do leczonych obszarów skoncentrowanych czynników wzrostu. Dodatkowo znacznie przyśpiesza proces gojenia się ran.

Fibryna bogatopłytkowa PRF – co to jest?

Fibryna bogatopłytkowa PRF (ang.  Platelet Rich Fibrin),  podobnie jak osocze bogatopłytkowe pozyskiwana jest z krwi pacjenta, po procesie wirowania. Co za tym idzie, obie te substancje są całkowicie naturalne, a więc ryzyko powikłań po aplikacji fibryny czy osocza jest minimalne. Fibryna bogatopłytkowa charakteryzuje się tzw. Autologiczną Odnową Komórkową – dzięki mezenchymalnym komórkom macierzystym oraz aktywowaniu płytek krwi, uwalniane są czynniki wzrostu, komórki zaczynają się namnażać, naczynia krwionośne tworzyć a pacjent szybko zaczyna odczuwać wyraźną ulgę i może powrócić do sprawności. Metoda przyśpiesza lub też, w niektórych przypadkach, umożliwia gojenie się ran i skuteczną regenerację mięśni, ścięgien, wiązadeł oraz tkanki chrzęstnej i kostnej.

Do czego stosujemy osocze bogatopłytkowe oraz fibrynę bogatopłytkową?

Stosowanie osocza bogatopłytkowego ma naukowo udowodnioną skuteczność w leczeniu zaburzeń zrostu kostnego czy uszkodzeń mięśni. PRP możemy zastosować wszędzie tam gdzie chcemy pobudzić lub przyspieszyć procesy gojenia.

Fibryna bogatopłytkowa natomiast służy do bezoperacyjnej regeneracji stawów, łagodzenia stanów zapalnych ścięgien, mięśni oraz terapii innych struktur ciała.

Poniżej przykładowe rodzaje uszkodzeń leczonych metodą PRP i FPR:

 • ścięgno Achillesa (Tendinopatia ścięgna Achillesa)
 • ostrogi piętowe (Entezopatia rozcięgna podeszwowego)
 • „kolano skoczka”, „kolano biegacza” (Tendinopatia więzadła rzepki)
 • „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty” (Entezopatia zginaczy nadgarstka)
 • rany przewlekłe
 • zapalenie kaletki łokciowej
 • zapalenie pochewki ścięgnistej
 • uszkodzenie więzadeł, w tym stawu kolanowego
 • pourazowa regeneracja mięśni, ścięgien czy więzadeł
 • uszkodzenia chrząstki stawowej – urazowe oraz w chorobie zwyrodnieniowej
 • przewlekłe i zakażone rany skóry
 • uszkodzenia mięśni przywodzicielów uda
 • leczenie braku zrostu kostnego
 • przewlekłe zapalenia kości
 • wspomaganie regeneracji po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL)
 • uszkodzenia pierścienia rotatorów barku

Dlaczego warto zaufać nowoczesnym metodom PRP i PRF?

PRP  czy FPR zostają wstrzyknięte dokładnie w leczone miejsce (w razie potrzeby, pod kontrolą USG). Obie metody mają bardzo wysoką skuteczność – wielokrotnie udowodnioną w w badaniach klinicznych przeprowadzonych w USA i Europie. Wysokie bezpieczeństwo stosowania metod PRP/PRF, zapewnia stosowanie własnej krwi pacjenta – oznacza to brak powikłań związanych z iniekcją wirusami, oraz brak reakcji uczuleniowych. PRP i FPR są metodami małoinwazyjnymi o szerokim zastosowaniu w leczeniu bólu.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Aby umówić się zarówno na terapię PRP jak i terapię FPR za pomocą rejestracji online, zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, dostosuje odpowiednią terapię do pacjenta.

PRP-terapia-osoczem-bogatoplytkowym-czynnik-wzrostu
0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter