EKG spoczynkowe

EGK spoczynkowe – co to jest?

Badanie EKG spoczynkowe polega na zapisie napięć elektrycznych, które powstają w mięśniu sercowym. Taki zapis, odpowiednio zinterpretowany przez kardiologa, umożliwia wykrycie wielu zaburzeń rytmu serca, a co za tym idzie chorób serca.

Wynik badania EKG oczywiście wpływa również na schemat późniejszego leczenia. Natomiast sam wynik badania nie zastąpi wywiadu przeprowadzonego przez doświadczonego kardiologa.

Pamiętaj, EKG spoczynkowe jest jedynie elementem prawidłowej diagnozy chorób serca! Rozpoznanie choroby następuje po uprzednim wywiadzie lekarskim, wyniku badania EKG oraz badaniu fizykalnym.

Zapisy

Rejestracja tel: 570-580-580

Rejestracja mailowa: kontakt@sportslab.pl

Rejestracja ON-LINE

EGK spoczynkowe – jak przebiega badanie?

Badanie EKG jest zupełnie nieinwazyjne i niebolesne. Pacjent kładzie się na leżance a specjalista umieszcza w odpowiednich miejscach na ciele pacjenta elektrody, które umożliwią zapis elektryczny. Oczywiście warto podkreślić, że tylko prawidłowo przeprowadzone badanie, umożliwi kardiologowi postawienie prawidłowej diagnozy. Żadna z elektrod nie może zostać pomylona czy przymocowana w nieodpowiednim miejscu,  ponieważ w konsekwencji zmieni to zapis krzywej. Badanie przeprowadzane jest w ciszy, w pozycji leżącej i trwa zwykle ok. 5-10 minut.

Badanie-EKG-Warszawa

Badanie EKG spoczynkowe – Cena

Cena zapisu EKG spoczynkowego to 120 zł.

Istnieje również możliwość wykonania badania EKG spoczynkowego wraz z dodatkowymi badaniami serca w atrakcyjnych cenach. Ceny przedstawiamy poniżej:

Pojedyncze badanie:

  • EKG spoczynkowe – CENA: 120 zł

Pakiety:

Zapisy

Rejestracja tel: 570-580-580

Rejestracja mailowa: kontakt@sportslab.pl

Rejestracja ON-LINE

0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter