Płynna endoproteza – Noltrex / HappyCross

NOLTREX to płynna endoproteza mazi stawowej :

nowa generacja materiałów do iniekcji w leczeniu zapalenia kości oraz choroby zwyrodnieniowej stawów.

HAPPY CROSS to płynna, elastyczna forma implantu :

może być z powodzeniem stosowana jako alternatywa preparatu NOLTREX. Najnowsza generacja leczenia zapalenia kości i zwyrodnień stawów na bazie hydrożelu, kwasu hialuronowego oraz Mannitolu (działanie ochronne i przeciwbólowe).

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, zastosuję terapię preparatem Noltrex

Płynna endoproteza – co to jest?

Płynna endoproteza to innymi słowy substancja wypełniająca jamę stawową, po to, by zmniejszyć w nich tarcie poprzez smarowanie powierzchni chrząstek. Preparaty NOLTREX lub HAPPY CROSS są najnowszą generacją małoinwazyjnych metod leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów jak również innych przewlekłych chorób stawów poprzez zastąpienie mazi stawowej odpowiednim substytutem. Badania pokazały, że fizyczne właściwości NOLTREX i HAPPY CROSS są identyczne do naturalnych właściwości płynu stawowego w zdrowym ciele człowieka.

Jak działa płynna endoproteza?

Iniekcja preparatem Noltrex lub HappyCross przede wszystkim ochroni naszą chrząstkę. Wprowadzony preparat całkowicie pokrywa powierzchnię stawową oraz błonę maziową. Powstaje w ten sposób hydrożelowa warstwa (lub w przypadku preparatu HappyCross – hydrożelu połączonego z Mannitolem), która pełni rolę amortyzatora. To z kolei zmniejsza obciążenia mechaniczne w stawie, co pozwala na powstrzymanie dalszych uszkodzeń chrząstki.

Lepkość mazi stawowej odbudowuje się i w konsekwencji poszerza. Dzięki temu trące o siebie powierzchnie bolącego stawu rozdzielają się. Tarcie się zmniejsza a co za tym idzie, dalsze uszkodzenia zdegenerowanego stawu zostają wyeliminowane. Ból stawu, czy zapalenie stawu zostaje wyeliminowane wraz z przyczyną.

Zarówno NOLTREX  jak i HAPPY CROSS posiadają właściwości poprawiające smarowanie, podobne do normalnej mazi stawowej. Preparat wprowadzony do chorego na osteoartrozę stawu odbudowuje maź stawową, poprzez normalizację właściwości fizycznych w obrębie stawu.

Reasumując, preparaty NOLTREX oraz HAPPY CROSS:

  • Bezpiecznie przywracają właściwości lepkości płynu stawowego
  • Redukują tarcie, a co za tym idzie – redukują ból ( ból kolana, ból biodra czy ból innego chorego stawu)
  • Pacjent odczuwa wyraźną ulgę w ciągłym podrażnianiu stawu tarciem
  • Odbudowują maź stawową dzięki obecności jonów srebra wbudowanych w strukturę żelu

Przewlekła choroba zwyrodnieniowa stawów

Noltrex czy jego następca Happy Cross to absolutni liderzy w leczeniu artrozy ze względu na efektywność i bezpieczeństwo. Materiał wstrzyknięty do chorego stawu stwarza korzystny mikroklimat zapewniając nie tylko poprawę funkcjonalności stawu ale także przyspieszenie procesów naprawczych. Syntetyczna wiskoproteza NOLTREX jest uznawana jako dobrze tolerowany, bezpieczny i efektywny materiał polimerowy przez pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów. Z kolei biologiczna płynna forma implantu HappyCross to innowacyjna formuła na bazie nowej generacji kwasu hialuronowego, z udowodnioną długą ochroną stawu.

Noltrex i Happy Cross ochronią stawy u wyczynowych sportowców!

Iniekcje preparatem NOLTREX czy HAPPY CROSS skutecznie zapobiegają uszkodzeniom stawów u sportowców wyczynowych, narażonych na częste przeciążenia.

Szerokie zastosowanie Płynnej endoprotezy

Chirurdzy ortopedyczni używają preparatów NOLTREX czy HAPPY CROSS do leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów, w protetyce mazi stawowej ramienia, łokciowej, promieniowej, biodra, kolana i kostek. Preparat stanowi również efektywny sposób leczenia
gonartrozy. Ponadto znacząco redukuje okres rehabilitacji po przebyciu operacji artroskopii kolana, artroskopii stawu biodrowego czy artroskopii barku.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Aby umówić się na iniekcję dostawową/okołostawową za pomocą rejestracji online, zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, dostosuje odpowiednią terapię do pacjenta.

leczenie-bolu-kolana
0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter