Iniekcje dostawowe i okołostawowe (wiskosuplementacja)

Iniekcje dostawowe i okołostawowe skutecznie poprawiają funkcje stawów objętych stanem zapalnym.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Aby umówić się na iniekcję dostawową/okołostawową za pomocą rejestracji online, zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, dostosuje odpowiednią terapię do pacjenta.

Iniekcje dostawowe i okołostawowe – co to jest?

Iniekcje dostawowe oraz okołostawowe (wiskosuplementacja) to zastrzyki z odpowiednio dobranych substancji, które  lekarz wstrzykuje bezpośrednio w okolicę stawu objętego stanem zapalnym, z dolegliwościami bólowymi czy ograniczoną ruchomością. Stanowią one alternatywę dla doustnego przyjmowania preparatów, a co istotne,  charakteryzują się dużo wyższą skutecznością leczenia zarówno urazów ortopedycznych (skręceń, kontuzji) jak i chorób stawów czy stanów zwyrodnieniowych.

Do czego stosujemy iniekcje dostawowe?

Aplikowanie odpowiedniego leku bezpośrednio do stawu lub okolicy stawu objętego jednostką chorobową ma bardzo szerokie zastosowanie. Dlatego odpowiednio dobrana terapia skutecznie wspomaga leczenie praktycznie wszystkich stawów w ciele człowieka (stawu kolanowego, stawu skokowego, barkowego, stawu łokciowego i innych).

Terapia wiskosuplementacji skutecznie wspomaga leczenie zarówno urazów ortopedycznych jak i wielu chorób, m.in:

 • stanów zwyrodnieniowych stawów
 • wszelkiego rodzaju kontuzji u sportowców (zawodowców i amatorów)
 • niedoborów płynu stawowego
 • chorób tkanki chrzęstnej
 • skręcenia stawów
 • dolegliwości bólowych i obrzęków
 • ograniczenia ruchomości stawów
 • chorób tkanki chrzęstnej

Jakie preparaty stosujemy?

W zależności od schorzenia oraz postawionej diagnozy, lekarz ortopeda dobiera odpowiednią terapię. Substancje czy leki wstrzykiwane najczęściej, możemy podzielić na trzy główne grupy:

 • kwas hialuronowy – Stosujemy iniekcje z syntetycznego odpowiednika kwasu hialuronowego (np. Curavisc, Vijoint, Vijoint One, Vijoint HCC), które umożliwiają uzupełnienie niedoborów płynu stawowego w torebce stawowej, co prowadzi do poprawy amortyzacji na powierzchni chrząstek stawowych a tym samym na zmniejszeniu odczuwanego bólu. Iniekcje z kwasu hialuronowego zwiększają ruchomość stawów, a w chorobach zwyrodnieniowych umożliwiają przywrócenie właściwej masy cząsteczkowej w płynie stawowym.
 • kolagen – To podstawowy budulec wszystkich tkanek ludzkiego ciała. Jest głównym składnikiem błon komórkowych i szkieletu komórkowego, tkanki chrzęstnej i stawów. Iniekcje z syntetycznego kolagenu ( np. Chonogrid) wspomagają regenerację stawów.
 • osocze bogatopłytkowe PRP – Metoda polega na wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego (PRP) pobranego wcześniej od pacjenta, które zawiera zwiększone stężenie płytek krwi bogate w czynniki wzrostu. Te z kolei pobudzają proces gojenia się ran, a w konsekwencji szybką regenerację mięśni. Ta nowoczesna metoda, dzięki pobudzeniu odbudowy uszkodzonych czy zdegenerowanych tkanek, często pomaga uniknąć zabiegów artroskopowych. Reasumując, terapia osoczem bogatopłytkowym osiąga bardzo dobre rezultaty  zarówno w urazach przewlekłych jak i zaburzeniach procesów gojenia. Osiąga również bardzo obiecujące efekty w profilaktyce i leczeniu wczesnych zmian zwyrodnieniowych stawów (Reumatoidalne Zapalenie Stawów – RZS).

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Aby umówić się na iniekcję dostawową/okołostawową za pomocą rejestracji online, zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, dostosuje odpowiednią terapię do pacjenta.

PRP-terapia-osoczem-bogatoplytkowym-czynnik-wzrostu
0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter