Iniekcje dostawowe i okołostawowe (wiskosuplementacja)

Co na ból kolana?

Iniekcje dostawowe i okołostawowe skutecznie poprawiają funkcje stawów objętych stanem zapalnym.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Aby umówić się na iniekcję dostawową/okołostawową za pomocą rejestracji online, zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, dostosuje odpowiednią terapię do pacjenta.

Iniekcje – co to jest?

Iniekcje dostawowe (wiskosuplementacja) to zastrzyki z odpowiednio dobranych substancji, które  lekarz wstrzykuje bezpośrednio w okolicę „chorego” stawu. „Chory” czyli innymi słowy staw objęty stanem zapalnym, przede wszystkim z dolegliwościami bólowymi czy ograniczoną ruchomością. Zastrzyki z kwasu hialuronowego w kolano „do stawu kolanowego” czy „stawu biodrowego” stanowią alternatywę dla doustnego przyjmowania preparatów i w przeciwieństwie do nich, nie uszkadzają żołądka.  A co najważniejsze, bez wątpienia charakteryzują się dużo wyższą skutecznością! Leczą zarówno urazy ortopedyczne (skręcenia, kontuzje) jak i choroby stawów czy stany zwyrodnieniowe.

Do czego stosujemy zastrzyki z kwasu hialuronowego w kolano?

Aplikowanie odpowiedniego leku bezpośrednio do stawu lub okolicy stawu objętego jednostką chorobową ma oczywiście bardzo szerokie zastosowanie. Dlatego odpowiednio dobrana terapia skutecznie wspomaga leczenie praktycznie wszystkich stawów w ciele człowieka (przede wszystkim stawu kolanowego, stawu skokowego, barkowego, stawu łokciowego czy innych).  Wnioskując, to lekarz ortopeda powinien zasugerować odpowiednią metodę leczenia po to, aby jeszcze szybciej osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Terapia wiskosuplementacji skutecznie wspomaga leczenie zarówno urazów ortopedycznych jak i wielu chorób, m.in:

 • stanów zwyrodnieniowych stawów
 • wszelkiego rodzaju kontuzji u sportowców (zawodowców i amatorów)
 • niedoborów płynu stawowego
 • chorób tkanki chrzęstnej
 • skręcenia stawów
 • dolegliwości bólowych i obrzęków
 • ograniczenia ruchomości stawów
 • chorób tkanki chrzęstnej

Sięgnij po najnowocześniejsze metody leczenia małoinwazyjnego (osocze i fibryna) i uniknij operacyjnego leczenia! W niektórych przypadkach osocze lub fibryna pomagają uniknąć operacji wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego, czy artroskopii kolana.

Jakie preparaty stosujemy?

W zależności od schorzenia oraz postawionej diagnozy, lekarz ortopeda dobiera odpowiednią terapię. Substancje czy leki wstrzykiwane najczęściej, możemy podzielić na trzy główne grupy:

 • kwas hialuronowy – Stosujemy iniekcje z syntetycznego odpowiednika kwasu hialuronowego (przede wszystkim: Curavisc, Vijoint, Vijoint One, Vijoint HCC), które umożliwiają uzupełnienie niedoborów płynu stawowego w torebce stawowej. W rezultacie, amortyzacja na powierzchni chrząstek stawowych poprawia się, a co za tym idzie ból wyraźnie się zmniejsza. Zastrzyki z kwasu hialuronowego w kolano zwiększają ruchomość stawów, a w chorobach zwyrodnieniowych umożliwiają przywrócenie właściwej masy cząsteczkowej w płynie stawowym.
 • kolagen – To podstawowy budulec wszystkich tkanek ludzkiego ciała. Jest głównym składnikiem błon komórkowych i szkieletu komórkowego, tkanki chrzęstnej i stawów. Iniekcje z syntetycznego kolagenu ( np. Chonogrid) wspomagają regenerację stawów.
 • osocze bogatopłytkowe PRP – Metoda polega na wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego (PRP) pobranego wcześniej od pacjenta, które zawiera zwiększone stężenie płytek krwi bogate w czynniki wzrostu. Te z kolei pobudzają proces gojenia się ran, a w konsekwencji szybką regenerację mięśni. Ta nowoczesna metoda, ze względu na skuteczne pobudzanie odbudowy uszkodzonych czy zdegenerowanych tkanek, często pomaga uniknąć zabiegów artroskopowych. Reasumując, terapia osoczem bogatopłytkowym osiąga bardzo dobre rezultaty  zarówno w urazach przewlekłych jak i zaburzeniach procesów gojenia. Osiąga również bardzo obiecujące efekty w profilaktyce i leczeniu wczesnych zmian zwyrodnieniowych stawów (Reumatoidalne Zapalenie Stawów – RZS).
 • fibryna bogatopłytkowa FPR – Podobnie jak w metodzie osocza bogatopłytkowego materiał do iniekcji fibryny bogatopłytkowej FPR pozyskuje się z krwi pobranej wcześniej od pacjenta. Materiał zawiera komórki macierzyste. Podany bezpośrednio w okolicę chorego miejsca pobudza płytki krwi, te z kolei aktywują czynniki wzrostu, komórki szybciej namnażają się a pacjent wyraźnie wraca do zdrowia. Terapia zmniejsza lub eliminuje ból, wyraźnie regeneruje mięśnie, ścięgna czy stawy. Reasumując zastrzyki z fibryny w wielu przypadkach pomagają zwalczyć ból stawu kolanowego, zwyrodnienie kolana czy innych stawów a nawet uniknąć zabiegów artroskopowych

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Aby umówić się na iniekcję dostawową/okołostawową za pomocą rejestracji online, zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, dostosuje odpowiednią terapię do pacjenta.

PRP-terapia-osoczem-bogatoplytkowym-czynnik-wzrostu
0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter