KOLANO – POKONAJ BÓL!

Leczenie bólu kolana – Warszawa

Odczuwasz ból kolana? Zarówno mocne jak i słabe dolegliwości bólowe w okolicy stawu kolanowego mogą być pierwszym objawem uszkodzenia stawu. Bądź czujny i nie lekceważ bólu! Staw kolanowy jest największym stawem w ciele człowieka.

Osobami szczególnie narażonymi na uszkodzenia stawu kolanowego są osoby aktywne fizycznie. Dzieje się tak, ponieważ podczas wysiłku fizycznego dochodzi do wielu przeciążeń i w konsekwencji do urazów.

Jeśli doszło do urazu, niezwłocznie udaj się do ortopedy, który określi przyczynę bólu i zaproponuje odpowiednie leczenie.

uraz-kolana-leczenie

Artroskopia kolana – co to jest?

Artroskopia kolana polega na wykonaniu odpowiedniego zabiegu medycznego pod znieczuleniem anestezjologicznym. Zabieg ma na celu przywrócenie sprawności stawu kolanowego. Rehabilitacja po wykonanym zabiegu artroskopii często bywa długa i bolesna.

Czy artroskopia kolana to zawsze konieczność?

Na szczęście nie! Dzisiejsza wiedza w zakresie ortopedii dostarcza nam wiele nowoczesnych metod skutecznego leczenia. Gdy odczuwasz ból stawu kolanowego prawdopodobnie istnieje alternatywna do operacyjnej metoda leczenia. Precyzyjnie wykonana (bezsprzecznie pod kontrolą USG) iniekcja do stawu kolanowego z odpowiedniej substancji często skutecznie zwalczy ból kolana i pomoże szybciej odzyskać sprawność. Co więcej, prócz szerokiej gamy syntetycznych leków (syntetycznych odpowiedników kwasu hialuronowego czy kolagenu) współczesna medycyna oferuje też leczenie substancjami naturalnymi (osocze bogatopłytkowe PRP, fibryna bogatopłytkowa PRF), bazującymi na materiale pobranym z ciała pacjenta, gdzie przy zminimalizowanym ryzyku powikłań osiągane są spektakularne efekty.

leczenie-bolu-kolana-Warszawa

Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL

Jeżeli pacjent wykonał zabieg rekonstrukcji wiązadeł ACL, nieuchronnie czeka go długa i bolesna rehabilitacja. Na szczęście i w tym obszarze medycyna może pomoc. Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) czy fibryną bogatopłytkową (PRF) bezsprzecznie dają świetne rezultaty przy leczeniu naderwanych przyczepów wiązadeł i ścięgien. Czynniki wzrostu PRP to naturalne białka, które stymulują procesy naprawcze tkanek a ty, w rezultacie szybciej wracasz do pełnej sprawności. Fibryna bogatopłytkowa z kolei, prócz czynników wzrostu, zawiera też mezenchymalne komórki macierzyste, dzięki czemu proces odbudowy komórkowej, a co za tym idzie regeneracja – zostają silnie pobudzone.

Zwalcz skutecznie ból po operacji, przyśpiesz gojenie i wróć do formy!

Najnowocześniejsze metody leczenia nieoperacyjnego:

INIEKCJE DOSTAWOWE I OKOŁOSTAWOWE
INIEKCJE DOSTAWOWE I OKOŁOSTAWOWE

OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWE (PRP, PRF)
OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWE (PRP, PRF)

PŁYNNA ENDOPROTEZA - NOLTREX / HAPPY CROSS
PŁYNNA ENDOPROTEZA - NOLTREX / HAPPY CROSS

REJESTRACJA TEL:

570-580-580 (pon.-pt.)

0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter