Dietetyka

Odpowiednie odżywienie sportowca w profesjonalnym treningu sportowym to podstawa sukcesu.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

Konsultacje dietetyczne przeprowadzamy w formie stacjonarnej oraz w formie on-line.

W przypadku konsultacji on-line, analiza składu ciała wykonywana jest w placówce w Warszawie, przy ul. Racławickiej 147/LU77 (biurowiec, 3 piętro).

 

Nasi lekarze dietetycy pracują również z dziećmi.

Konsultacja (nr 1) wstępna

czas trwania: 45 minut (stacjonarnie) lub 30 min (online)

cena: 250 zł (stacjonarnie) lub 240 zł (online)

W trakcie wizyty wspólnie ustalamy cele terapii żywieniowej. W zależności od indywidualnych potrzeb może być to terapia ukierunkowana na:

  • redukcję masy ciała,
  • poprawę zdrowia w chorobie,
  • żywieniowe wsparcie treningu,
  • budowę masy mięśniowej,
  • eliminację zaburzeń odżywiania

lub kilka na raz.

Konsultacja wstępna ma na celu zebranie jak największej ilości informacji dotyczących zdrowia, stylu życia, aktywności fizycznej, możliwości przygotowywania posiłków, ulubionych potraw jak również produktów, które należy wyeliminować. Przed zebraniem wywiadu zdrowotno – żywieniowego dokonywany jest pomiar składu ciała metodą bioimpedancji, dzięki czemu otrzymujemy rzetelne wyniki dotyczące zawartości tkanki tłuszczowej, ilości tkanki mięśniowej, poziomu podstawowej przemiany materii, zawartości wody, masy tkanki kostnej oraz wieku metabolicznego. W trakcie wizyty pacjent/zawodnik otrzymuje materiały do wypełnienia przez kilka kolejnych dni, pozwalających na późniejsze ustalenie obecnego stanu odżywiania organizmu (określenie ryzyka nadmiernego/niedostatecznego spożycia składników pokarmowych). Na podstawie zebranych informacji żywieniowo – zdrowotnych układana jest dieta, dopasowana do indywidualnego zapotrzebowania organizmu pacjenta/zawodnika. Wręczenie diety wraz z jej omówieniem odbywa się na konsultacji zasadniczej (nr 2).

Przed wizytą należy przyjść do placówki wykonać analizę składu ciała. Analizy składu ciała odbywają się w przychodni Sportslab, przy ul. Racławickiej 146, w każdy wtorek w godzinach 09.00 – 11.00.  Analizę składu ciała najlepiej wykonać na czczo lub  min. 4h po ostatnim posiłku i napoju (w tym woda) oraz 12h od ostatniego intensywnego treningu. W przypadku dolegliwości, stanu fizjologicznego lub innych powodów uniemożliwiających zachowanie takiego odstępu – należy zachować możliwie maksymalny odstęp od posiłku i treningu.

Info: Rozpoczęcie pełnej terapii żywieniowej (czyli wdrożenie indywidualnie dopasowanej DIETY) odbywa się po konsultacji wstępnej (nr 1) oraz konsultacji zasadniczej (nr 2).

Konsultacja (nr 2) z odbiorem indywidualnego planu żywieniowego

czas trwania: 20 minut

cena: 350 zł (stacjonarnie lub online)

W trakcie wizyty następuje odebranie indywidualnie dopasowanej diety, której założenia zostały ustalone podczas konsultacji wstępnej (nr 1). Dieta zawiera w sobie 7 różnych jadłospisów, które stosować można w dowolnej kolejności przez 2-3 miesiące. Jadłospisy dostosowane są smakiem i doborem produktów do indywidualnych preferencji pacjenta/zawodnika, uwzględniając przy tym specyficzne potrzeby żywieniowe (np. eliminację produktów alergizujących, suplementację, rozkład posiłków w przypadku dużej objętości treningowej, posiłki restauracyjne przy braku możliwości przygotowywania posiłków w domu). Podczas wizyty omawiamy organizację przygotowywania posiłków (przepisy i listy zakupów znajdują się w przekazywanych materiałach). Kontrola postępów powinna odbyć się 3-4 tygodnie po wdrożeniu indywidualnej diety w życie.

Konsultacja (nr 2) z odbiorem analizy i modyfikacji suplementacji pod jednostki treningowe stacjonarnie/online

czas trwania: 20 minut

cena: 250 zł (stacjonarnie lub online)

W ramach pierwszej wizyty następuje dokładana weryfikacja modelu żywienia oraz schematu suplementacji.  Na tej podstawie możliwe jest dostosowania odpowiedniego schematu suplementacji, opartej na analizie stanu zdrowia i fizjologii danego zawodnika oraz jego celów treningowych.

Na podstawie tych informacji, dietetyk sportowy opracowuje plan suplementacji, który zawiera różne składniki odżywcze (np. witaminy, składniki mineralne, aminokwasy, kreatynę, beta-alaninę). Plan ten jest indywidualnie dopasowany do potrzeb i wymagań danego sportowca, uwzględniając jego dietę i harmonogram treningów.

W ramach usługi, dietetyk sportowy przeprowadza również monitorowanie i analizę efektów stosowania planu suplementacji, co pozwala na wprowadzanie ewentualnych zmian w dalszej części procesu. W ten sposób, zawodnik otrzymuje pełne wsparcie w zakresie suplementacji okołotreningowej i treningowej, co pozwala mu na osiąganie maksymalnych wyników sportowych.

 

Kontrola postępów

czas trwania: 20 minut

Wizyta kontrolna bez modyfikacji diety – cena: 150 zł (stacjonarnie) lub 120 zł (online)

Wizyta kontrolna + modyfikacja diety – cena: 160 zł (stacjonarnie) lub 150 zł (online)

Wizyta kontrolna ma na celu monitorowanie postępów pacjenta w realizacji planu żywieniowego i ewentualne wprowadzenie zmian, aby pomóc pacjentowi w osiągnięciu celów. Na początku wizyty dietetyk przeprowadza rozmowę z pacjentem, aby dowiedzieć się, jakie zmiany w diecie zostały wprowadzone i jakie efekty udało się osiągnąć. Na podstawie zebranych informacji, dietetyk analizuje postępy pacjenta, sprawdza czy plan żywieniowy wymaga modyfikacji do indywidualnych potrzeb pacjenta. Na zakończenie wizyty kontrolnej dietetyk wspólnie z pacjentem planuje dalsze kroki w zakresie żywienia. Każdy pacjent dostaje pulę dodatkowych 10 przepisów do aktualnego jadłospisu.

Wizyta kontrolna + nowy plan żywieniowy – cena: 400 zł ( online)

Wizyta kontrolna ma na celu monitorowanie postępów pacjenta w realizacji planu żywieniowego i ewentualne wprowadzenie zmian, aby pomóc pacjentowi w osiągnięciu celów. Na początku wizyty dietetyk przeprowadza rozmowę z pacjentem, aby dowiedzieć się, jakie zmiany w diecie zostały wprowadzone i jakie efekty udało się osiągnąć. Na podstawie zebranych informacji, dietetyk analizuje postępy pacjenta. Na tej postawie możliwe jest ułożenie nowego pełnego planu żywieniowego.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

baner-dietetyka
0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter