Dietetyka

Odpowiednie odżywienie sportowca w profesjonalnym treningu sportowym to podstawa sukcesu.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

W chwili obecnej, konsultacje dietetyczne  przeprowadzamy tylko w formie ON-LINE.

Analiza składu ciała wykonywana jest w placówce w Warszawie, przy ul. Racławickiej 147/LU77 (biurowiec, 3 piętro)

Konsultacja wstępna (nr 1)

czas trwania: 40 – 60 minut

cena: 220 zł (stacjonarnie) lub 200 zł (online)

W trakcie wizyty wspólnie ustalamy cele terapii żywieniowej. W zależności od indywidualnych potrzeb może być to terapia ukierunkowana na:

  • redukcję masy ciała,
  • poprawę zdrowia w chorobie,
  • żywieniowe wsparcie treningu,
  • budowę masy mięśniowej,
  • eliminację zaburzeń odżywiania

lub kilka na raz.

Konsultacja wstępna ma na celu zebranie jak największej ilości informacji dotyczących zdrowia, stylu życia, aktywności fizycznej, możliwości przygotowywania posiłków, ulubionych potraw jak również produktów, które należy wyeliminować. Po zebraniu wywiadu zdrowotno – żywieniowego dokonywany jest pomiar składu ciała metodą bioimpedancji, dzięki czemu otrzymujemy rzetelne wyniki dotyczące zawartości tkanki tłuszczowej, ilości tkanki mięśniowej, poziomu podstawowej przemiany materii, zawartości wody, masy tkanki kostnej oraz wieku metabolicznego. W trakcie wizyty pacjent/zawodnik otrzymuje materiały do wypełnienia przez kilka kolejnych dni, pozwalających na późniejsze ustalenie obecnego stanu odżywiania organizmu (określenie ryzyka nadmiernego/niedostatecznego spożycia składników pokarmowych). Na podstawie zebranych informacji żywieniowo – zdrowotnych układana jest dieta, dopasowana do indywidualnego zapotrzebowania organizmu pacjenta/zawodnika. Wręczenie diety wraz z jej omówieniem odbywa się na konsultacji zasadniczej (nr 2).

Na wizytę należy przyjść min. 4h po ostatnim posiłku i napoju (w tym woda) lub na czczo, 12h od ostatniego intensywnego treningu. W przypadku dolegliwości, stanu fizjologicznego lub innych powodów uniemożliwiających zachowanie takiego odstępu – należy zachować możliwie maksymalny odstęp od posiłku i treningu.

Info: Rozpoczęcie pełnej terapii żywieniowej (czyli wdrożenie indywidualnie dopasowanej DIETY) odbywa się po konsultacji wstępnej (nr 1) oraz konsultacji zasadniczej (nr 2).

Konsultacja z odbiorem diety (nr 2)

czas trwania: 30 minut

cena: 350 zł (stacjonarnie lub online)

W trakcie wizyty następuje odebranie indywidualnie dopasowanej diety, której założenia zostały ustalone podczas konsultacji wstępnej (nr 1). Dieta zawiera w sobie 7 różnych jadłospisów, które stosować można w dowolnej kolejności przez 2-3 miesiące. Jadłospisy dostosowane są smakiem i doborem produktów do indywidualnych preferencji pacjenta/zawodnika, uwzględniając przy tym specyficzne potrzeby żywieniowe (np. eliminację produktów alergizujących, suplementację, rozkład posiłków w przypadku dużej objętości treningowej, posiłki restauracyjne przy braku możliwości przygotowywania posiłków w domu). Podczas wizyty omawiamy organizację przygotowywania posiłków (przepisy i listy zakupów znajdują się w przekazywanych materiałach). Kontrola postępów powinna odbyć się 3-4 tygodnie po wdrożeniu indywidualnej diety w życie.

Kontrola postępów

czas trwania: 30 minut

cena: 150 zł (stacjonarnie) 120 zł (online)

W trakcie wizyty dokonywane są kontrolne pomiary składu ciała. W przypadku zmian w poziomie aktywności fizycznej lub stanu fizjologicznego, dotychczasowy jadłospis ulega modyfikacji pod kątem parametrów składników odżywczych. Modyfikacje jadłospisu przekazywane są drogą mailową/do odbioru w recepcji w terminie ustalonym podczas wizyty.

Na wizytę należy przyjść min. 4h po ostatnim posiłku i napoju (w tym woda) lub na czczo, 12h od ostatniego intensywnego treningu. W przypadku dolegliwości, stanu fizjologicznego lub innych powodów uniemożliwiających zachowanie takiego odstępu od treningu jedzenia – należy zachować możliwie maksymalny odstęp od posiłku i treningu.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

baner-dietetyka
0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter