ECHO SERCA

Echo serca – Warszawa

Badanie Echo serca znane również jako echokardiografia serca, USG serca czy UKG (ultrasonokardiografia) jest techniką diagnostyki obrazowej anatomii serca i jego pracy. Badanie pozwala 'obejrzeć’  struktury serca i duże naczynia krwionośne za pomocą fal ultradźwiękowych (ultrasonografia). W badaniu przede wszystkim oceniane są zastawki serca, poszczególne komory i przedsionki serca oraz naczynia wieńcowe i tętnicze. Jest to podstawowe badanie diagnostyczne serca w którym doświadczony lekarz w łatwy sposób dokonuje oceny narządu i w rezultacie ewentualnego rozpoznania chorób mięśnia sercowego.

Niestety, w badaniu spoczynkowym nie zawsze istnieje możliwość uwidocznienia pewnych patologii. Z tego względu zaleca się również przeprowadzenie badania spoczynkowego EKG jak i próby wysiłkowej (wysiłkowego EKG).

Badanie Echo serca umożliwi zdiagnozowanie większości chorób serca, przede wszystkim wrodzonych jak i nabytych. USG serca umożliwia m.in. identyfikację powikłań choroby wieńcowej (takie jak niewydolność serca lub zawał).  Niestety, do zdiagnozowania już samej choroby wieńcowej, lekarz z pewnością powinien wspomóc się dodatkowymi badaniami jak badaniem spoczynkowego EKG oraz EKG wysiłkowego (próby wysiłkowej).

Przeprowadzenie badania to nie wszystko! Tylko doświadczony kardiolog, wsparty wynikami poprawnie przeprowadzonych badań precyzyjnie określi stan serca. 

Zapisy

Rejestracja tel: 570-580-580

Rejestracja mailowa: kontakt@sportslab.pl

Rejestracja ON-LINE

Trenujesz regularnie? – Zbadaj swoje serce!

W medycynie sportowej istnieje pojęcie „serce sportowca„. Chodzi tutaj głównie o zmiany u sportowca wyczynowego, który poddawany skrajnym wysiłkom przez wiele lat mocno przebudowuje swój układ sercowo-naczyniowy. Serce regularnie trenującego sportowca, z punktu widzenia np. lekarza medycyny pracy, może być błędnie zdiagnozowane jako 'chore’! Tętno spoczynkowe podczas EKG osiąga często bardzo niskie wartości, zdecydowanie niższe niż dla ogółu 'nietrenującej’ populacji! Dla doświadczonego kardiologa mającego styczność ze sportowcami wszystko jest w normie, a zmiany spowodowane długoletnim treningiem są adaptacyjne. Mimo to warto się badać i mieć pewność, że „silnik”, którym niewątpliwe jest nasze serce pracuje prawidłowo. Nieważne czy uprawiasz sport zawodowo czy amatorsko.

Trenujesz regularnie? Miej pewność, że nie masz kardiologicznych przeciwskazań do treningu oraz biegania maratonów. Minimum raz w sportowym życiu zrób ECHO SERCA!

badanie-serca-sportowca

ECHO Serca- jak przebiega badanie?

Wykonanie badania USG serca nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Jest też zupełnie nieinwazyjne i niebolesne. Lekarz bada struktury serca poprzez przyłożenie głowicy aparatu USG do klatki piersiowej. Pacjent leży na lewym boku plecami do lekarza. Oczywiście badanie powinniśmy przeprowadzić na wysokiej klasy sprzęcie i specjalnych głowicach sektorowych, w rezultacie pozwoli to kardiologowi uzyskać bardzo dobrej jakości obraz pracy serca. Wyniki dostępne są od razu po wykonaniu badania.

echokardiografia-warszawa-ochota

Ile kosztuje badanie Echa Serca?

Koszt badania echokardiografii to 300 zł. Istnieje również możliwość wykonania badania echo serca wraz z dodatkowymi badaniami serca w atrakcyjnych cena. Ceny przedstawiamy poniżej:

Pojedyncze Badanie:
  • Echo serca – CENA: 300 zł
Pakiety:

Zapisy

Rejestracja tel: 570-580-580

Rejestracja mailowa: kontakt@sportslab.pl

Rejestracja ON-LINE

0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter