Terapia McKenziego – pokonaj ból pleców
Leczenie bólu kręgosłupa – Warszawa
Siedzisz kolejną godzinę przed komputerem, a ból pleców jest coraz większy? Twój dzień zwykle kończy się bólem głowy? Brzmi znajomo? Niestety, siedzący tryb życia, zbyt mała ilość ruchu czy snu, to tylko część czynników osłabiających nasz układ ruchowy. Osłabione mięśnie czy niedożywione tkanki ulegają urazom dużo łatwiej i znacznie wolniej się regenerują. Uszkodzone tkanki z kolei powodują ból i napięcie o różnym natężeniu.
Plecy zaczynają boleć…i co dalej?
Przede wszystkim zacznij zwalczać PRZYCZYNĘ bólu a nie OBJAWY. Leczenie precyzyjnie skupione na prawdziwej przyczynie odczuwanych dolegliwości bólowych po pierwsze – przyniesie dużo lepszy efekt, a po drugie – wyleczy ból znacznie szybciej. Jeśli dołożymy do całości odpowiednią profilaktykę – z dużym prawdopodobieństwem zażegnamy nawracające problemy bólowe na długi czas…
Terapia McKenziego jest idealną odpowiedzią na powyższe wymagania.
Metoda ta, opracowana w latach pięćdziesiątych (przez lata rozwijana i udoskonalana), polega na wykonaniu precyzyjnego wywiadu chorobowego według ściśle opracowanego protokołu. W połączeniu z odpowiednim badaniem mechanicznym (MDT – Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia) terapeuta jest w stanie dokładnie określić przyczynę dolegliwości. Następnym krokiem terapii McKenziego jest indywidualne dobranie prostych i skutecznych ćwiczeń które przyniosą oczekiwany efekt.
Terapia skupia się na aktywnym udziale pacjentów w procesie leczenia.
Każdy pacjent jest również odpowiednio edukowany w zakresie czynności dnia codziennego. Terapeuta uczy które elementy negatywnie wpływają na przebieg leczenia oraz pokazuje jak samodzielnie opanować ewentualne nawroty dolegliwości bólowych.
Oferta
Terapia metodą McKenziego – dlaczego warto?
Po pierwsze: Krótki czas leczenia i jego efektywność
- Terapia skupia się stawianiu trafnej i wiarygodnej diagnozy. Metoda McKenziego posiada obecnie najlepsze poparcie naukowe spośród powszechnie stosowanych metod terapii zachowawczej narządu ruchu.
- Dzięki prawidłowo postawionej diagnozie, następuje skuteczne leczenie za pomocą indywidualnie dobranego programu terapii. Terapia wykorzystuje proste ćwiczenia, które pacjent może samodzielnie wykonywać w ciągu całego dnia, bez specjalnych przygotowań.
- Terapeuta kładzie szczególny nacisk na edukację dopasowaną do konkretnego rozpoznania pacjenta. Dokładnie omawia z pacjentem modyfikacje odnoszące się do pozycji i aktywności dnia codziennego. Dzięki temu korzystne zmiany utrzymują się w okresie pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami. W rezultacie obserwujemy lepsze i szybsze efekty terapii. Takie działania dodatkowo kreują samodzielność i niezależność pacjenta w procesie leczenia pozwalając zmniejszyć częstotliwości wizyt i koszty leczenia.
- Dokładne omówienie zasad profilaktyki po zakończeniu terapii. Celem terapii wg Metody McKenziego nie jest jedynie wyleczenie aktualnego epizodu bólowego, ale przede wszystkim ograniczenie ryzyka wystąpienia kolejnych nawrotów choroby.
Po drugie: Ustandaryzowany proces diagnozowania i terapii
Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia (MDT) w metodzie McKenziego przebiega według ściśle określonej kolejności, którą wyznacza układ karty badania. Karta ta jest wystandaryzowanym, zgodnym z międzynarodowymi wytycznymi narzędziem. Dzięki temu gwarantuje wysoką skuteczność i bezpieczeństwo leczenia. Pozwala ona na postawienie rozpoznania i wytyczenie optymalnego sposobu postępowania. Skutecznie identyfikuje też i wyklucza z terapii pacjentów z poważnymi patologiami narządu ruchu (np. nowotwory, procesy gruźlicze lub zapalne, złamania, niestabilności, kręgozmyki itp.)
Po trzecie: Indywidualne podejście do każdego pacjenta
Choć wielu pacjentów ma podobną lokalizację i rodzaj objawów, to reakcja tych objawów na poszczególne czynności i przyjmowane pozycje, może być zupełnie odmienna. Pomimo podobnych dolegliwości, każdy z pacjentów prowadzi również indywidualny styl życia, co wiąże się z odmiennymi przeciążeniami na jakie narażony jest jego układ ruchu.
Zatem, tylko indywidualne podejście do każdego pacjenta, pozwala na ustalenie specyficznych i skutecznych rozwiązań.
W metodzie McKenziego składa się na nie zwykle jedno, indywidualnie dobrane ćwiczenie (zamiast standardowego „zestawu ćwiczeń”) oraz szczegółowe zalecenia dotyczące zmian w codziennej aktywności.
Ta terapia, „skrojona na miarę” każdego pacjenta z osobna, jest możliwa dzięki informacjom uzyskanym z dokładnego wywiadu i badania przedmiotowego.
Metoda McKenziego znajduje zastosowanie w diagnozowaniu i leczeniu:
- Bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i/lub szyjnym (kręcz szyi, „zapalenie korzonków”, „dyskopatia”, „rwa kulszowa”, „rwa barkowa/ramienna”) .
- Dolegliwości bólowych w obrębie klatki piersiowej (ból w okolicy międzyżebrowej lub mostka)
- Bólu głowy
- Urazu stawów i mięśni kończyn (łokieć tenisisty/golfisty, ból barku, biodra czy kolana, zespół cieśni kanału nadgarstka, urazy kolana z uszkodzeniem łąkotki)
Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl
E-mail: kontakt@sportslab.pl