Płynna endoproteza – Noltrex

NOLTREX to płynna endoproteza mazi stawowej –  nowa generacja materiałów do iniekcji w leczeniu zapalenia kości oraz choroby zwyrodnieniowej stawów.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, zastosuję terapię preparatem Noltrex

Płynna endoproteza – co to jest?

Płynna endoproteza to innymi słowy substancja wypełniająca jamę stawową, po to, by zmniejszyć w nich tarcie poprzez smarowanie powierzchni chrząstek. Preparat NOLTREX jest najnowszą generacją małoinwazyjnych metod leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów jak również innych przewlekłych chorób stawów poprzez zastąpienie mazi stawowej odpowiednim substytutem. Badania pokazały, że fizyczne właściwości NOLTREX są identyczne do naturalnych właściwości płynu stawowego w zdrowym ciele człowieka.

Jak działa płynna endoproteza?

Iniekcja preparatem Noltrex przede wszystkim ochroni naszą chrząstkę. Wprowadzony preparat całkowicie pokrywa powierzchnię stawową oraz błonę maziową. Powstaje w ten sposób hydrożelowa warstwa, która pełni rolę amortyzatora. To z kolei zmniejsza obciążenia mechaniczne w stawie, co pozwala na powstrzymanie dalszych uszkodzeń chrząstki.

Lepkość mazi stawowej odbudowuje się i w konsekwencji poszerza. Dzięki temu trące o siebie powierzchnie bolącego stawu rozdzielają się. Tarcie się zmniejsza a co za tym idzie, dalsze uszkodzenia zdegenerowanego stawu zostają wyeliminowane. Ból stawu, czy zapalenie stawu zostaje wyeliminowane wraz z przyczyną.

NOLTREX posiada właściwości poprawiające smarowanie, podobne do normalnej mazi stawowej. Preparat wprowadzony do chorego na osteoartrozę stawu odbudowuje maź stawową, poprzez normalizację właściwości fizycznych w obrębie stawu.

Reasumując, preparat NOLTREX:

  • Bezpiecznie przywraca właściwości lepkości płynu stawowego
  • Redukuje tarcie, a co za tym idzie – redukuje ból ( ból kolana, ból biodra czy ból innego chorego stawu)
  • Pacjent odczuwa wyraźną ulgę w ciągłym podrażnianiu stawu tarciem
  • Odbudowuje maź stawową dzięki obecności jonów srebra wbudowanych w strukturę żelu

Przewlekła choroba zwyrodnieniowa stawów

Noltrex to absolutny lider w leczeniu artrozy ze względu na efektywność i bezpieczeństwo. Materiał wstrzyknięty do chorego stawu stwarza korzystny mikroklimat zapewniając nie tylko poprawę funkcjonalności stawu ale także przyspieszenie procesów naprawczych. Syntetyczna wiskoproteza NOLTREX jest uznawana jako dobrze tolerowany, bezpieczny i efektywny materiał polimerowy przez pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Noltrex ochroni stawy u wyczynowych sportowców!

Iniekcje preparatem NOLTREX skutecznie zapobiegają uszkodzeniom stawów u sportowców wyczynowych, narażonych na częste przeciążenia.

Szerokie zastosowanie Płynnej endoprotezy

Chirurdzy ortopedyczni używają preparatu NOLTREX do leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów, w protetyce mazi stawowej ramienia, łokciowej, promieniowej, biodra, kolana i kostek. Preparat stanowi również efektywny sposób leczenia
gonartrozy. Ponadto znacząco redukuje okres rehabilitacji po przebyciu operacji artroskopii kolana, artroskopii stawu biodrowego czy artroskopii barku.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Aby umówić się na iniekcję dostawową/okołostawową za pomocą rejestracji online, zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, dostosuje odpowiednią terapię do pacjenta.

leczenie-bolu-kolana
0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter