BARK – POKONAJ BÓL!

Leczenie bólu barku – Warszawa

Ból barku to główny symptom tzw. zespołu bolącego barku. A co to właściwie jest? Pod tą tajemniczą nazwą kryje się wiele chorób związanych z dysfunkcją barku. Zarówno przeciążenie mięśni czy uraz ścięgna jak i zapalenie kaletki podbarkowej skutkują pojawieniem się bólu barku, a w konsekwencji ograniczeniem zakresów ruchu.

Wraz z bólem barku może pojawić się obrzęk, który w następstwie powoduje ograniczenie zakresu ruchu w obrębie stawu barkowego.

Jeśli odczuwasz chociażby jeden z wymienionych objawów zespołu bolącego barku  (Ból, obrzęk, ograniczenie ruchomości) niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem ortopedą. Lekarz zaproponuje odpowiednie leczenie jedynie w przypadku poprawnego zlokalizowania przyczyn bólu.

Dolegliwości związane z barkiem występują najczęściej u sportowców – urazy mięśni, wiązadeł czy ścięgien mogą rozwijać się powoli, przez powtarzalne i intensywne treningi jak również poprzez drobne urazy.

Ból barku może pojawić się także przy najprostszych codziennych czynnościach – myciu okien czy malowaniu ścian.

bol-barku-praca-biurowa

Artroskopia barku – co to jest?

Zabieg artroskopii barku polega na wprowadzeniu do stawu barkowego artroskopu z wmontowaną kamerą, co umożliwia obejrzenie wnętrza stawu na monitorze. Chirurg jest w stanie precyzyjnie określić przyczynę odczuwanego bólu i w razie potrzeby wykonać odpowiedni zabieg poprzez stosunkowo niewielkie nacięcia powłok skórnych.

Ale czy artroskopia barku jest niezbędna?

Artroskopia barku nie zawsze jest konieczna by zniwelować ból. Dzisiejsza medycyna dostarcza wiele nowoczesnych metod leczenia zespołu bolesnego barku. Przede wszystkim udaj się na poradę ortopedyczną, a specjalista określi przyczynę dyskomfortu i nakreśli odpowiednie leczenie.

Często, w odpowiedniej diagnostyce występującego schorzenia, niezbędne jest wykonanie odpowiedniego USG ortopedycznego.

uraz-barku-tenis

Pokonaj ból stawu barkowego bez operacji!

Prawidłowe zdiagnozowanie problemu to klucz do wybrania odpowiedniej metody leczenia. Specjaliści Sportslab podchodzą indywidualnie do pacjenta i wnikliwie analizują każdy przypadek schorzenia. Jeśli leczenie wymaga wykonania iniekcji dostawowych, zastrzyk robiony jest w znieczuleniu miejscowym, pod kontrolą USG. To daje gwarancję, że lek został zaaplikowany precyzyjnie, dokładnie w źródło bólu.

Najnowocześniejsze metody leczenia nieoperacyjnego:

INIEKCJE DOSTAWOWE I OKOŁOSTAWOWE
INIEKCJE DOSTAWOWE I OKOŁOSTAWOWE

OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWE (PRP, PRF)
OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWE (PRP, PRF)

PŁYNNA ENDOPROTEZA - NOLTREX / HAPPY CROSS
PŁYNNA ENDOPROTEZA - NOLTREX / HAPPY CROSS

REJESTRACJA TEL:

570-580-580 (pon.-pt.)

0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter