USG ORTOPEDYCZNE

USG – sprawdź dlaczego boli

Badanie ultrasonograficzne (USG) narządu ruchu to najprostsza zupełnie bezbolesna i co ważne – bezpieczna forma diagnozowania przyczyn bólu czy urazu danego narządu. Podczas badania, specjalista „ogląda” struktury tkanek miękkich (wiązadeł, ścięgien oraz chrząstki stawowej) . Badanie jest zupełnie bezpieczne, można je wykonywać tak często, jak tylko zachodzi potrzeba. Aby wykonać badanie, nie musisz być na czczo, nie musisz też specjalnie się przygotowywać (pęcherz może być opróżniony).

Prawidłowo wykonana diagnostyka jest podstawą do szybkiego powrotu do zdrowia

W naszej placówce wykonujemy diagnostykę USG następujących narządów ruchu:

  • stóp i stawów skokowych
  • kolana
  • biodra
  • łokcia
  • barku

Zastrzyk do biodra – tylko pod kontrolą USG

Jeżeli leczenie wymaga iniekcji leku w okolicę objętą stanem chorobowym, kontrola USG znacznie zwiększy precyzję podania preparatu, a co za tym idzie – skuteczność terapii. Jeżeli lek nie zostanie podany dokładnie, terapia nie zadziała w oczekiwany sposób. Może również dojść do uszkodzenia naczynia krwionośnego.

Przeprowadzanie określonych terapii, wsparte kontrolą USG, sprawia że leczenie jest skuteczne, a Ty szybciej wracasz do zdrowia.

Kontrola USG wspomaga:

  • podanie leku do „chorego” obszaru (np. do stawu biodrowego, do stawu kolanowego, do kaletki podbarkowej czy w uszkodzony mięsień)
  • precyzyjne wykonanie punkcji (np. stawu czy torbieli Bakera)
  • technikę leczenia osoczem bogatopłytkowym
zastrzyk-w-kolano-usg

USG kolana

USG kolana wykonujemy głównie do oceny stanów pourazowych czy przeciążeniowych. Badanie może również okazać się niezbędne gdy pojawił się stan zapalny. Najczęściej, wskazaniem do wykonania USG kolana są: reumatoidalne zapalenie stawu kolanowego, idiopatyczne zapalenie stawu kolanowego,  złamania, zwichnięcia czy skręcenia jak również zaobserwowane guzki.

USG barku

Jeżeli czujesz promieniujący w kierunku pleców ból lub odczuwasz usztywnienie okolic barku albo pojawiły się  trudności w codziennym funkcjonowaniu i podnoszeniu kończyny to znak że z Twój bark nie jest w najlepszej kondycji.

Powyższe są jasnym sygnałem że okolica barku uległa uszkodzeniu i wymaga leczenia. By nakreślić odpowiednią i skuteczną terapię często niezbędnym jest wykonanie USG barku.

Dzięki niemu specjalista określi struktury stawu barkowo-obojczykowego oraz stawu ramiennego oraz pobliskich tkanek miękkich (chrząstki, więzadła, ścięgna, torebkę stawową, błonę maziową, mięśnie). Ocena struktur ścięgna, czy m.in. zaobserwowanie płynu czy nierówności powierzchni głowy kości ramiennej pozwolą w precyzyjny sposób określić przyczynę bólu. A to z kolei umożliwi lekarzowi ortopedzie zastosowanie najlepszej terapii, która szybko przyniesie oczekiwaną poprawę.

USG biodra

Wskazaniem do wykonania USG biodra mogą być: odczuwany dyskomfort/ból w okolicy biodra, trudności z chodzeniem czy charakterystyczne „strzelanie” podczas chodzenia. Powyższe objawy często wymagają wykonania badania USG, po to, by precyzyjnie określić źródło powstałych dolegliwości. To z kolei umożliwi maksymalnie efektywną terapię.

Jeżeli leczenie wymaga podania zastrzyku w okolicę biodra, obraz USG zapewni precyzyjną iniekcję i pewność, że substancja lecznicza znalazła się dokładnie tam gdzie trzeba.

Najnowocześniejsze metody leczenia nieoperacyjnego:

INIEKCJE DOSTAWOWE I OKOŁOSTAWOWE
INIEKCJE DOSTAWOWE I OKOŁOSTAWOWE

OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWE (PRP, PRF)
OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWE (PRP, PRF)

PŁYNNA ENDOPROTEZA - NOLTREX / HAPPY CROSS
PŁYNNA ENDOPROTEZA - NOLTREX / HAPPY CROSS

REJESTRACJA TEL:

570-580-580 (pon.-pt.)

0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter