Iniekcje dostawowe i okołostawowe (wiskosuplementacja)

Iniekcje dostawowe i okołostawowe skutecznie poprawiają funkcje stawów objętych stanem zapalnym.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Aby umówić się na iniekcję dostawową/okołostawową za pomocą rejestracji online, zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, dostosuje odpowiednią terapię do pacjenta.

Iniekcje dostawowe i okołostawowe – co to jest?

Iniekcje dostawowe i okołostawowe (wiskosuplementacja) to zastrzyki z odpowiednio dobranych substancji wstrzykiwane bezpośrednio w okolicę stawu objętego stanem zapalnym, z dolegliwościami bólowymi czy ograniczoną ruchomością. To alternatywa dla doustnego przyjmowania preparatów  charakteryzująca się dużo wyższą skutecznością leczenia m.in. urazów ortopedycznych (skręceń, kontuzji),  chorobach stawów czy stanów zwyrodnieniowych.

Do czego stosujemy iniekcje dostawowe?

Aplikowanie odpowiedniego leku bezpośrednio do stawu lub okolicy stawu objętego jednostką chorobową ma bardzo szerokie zastosowanie. Odpowiednio dobrana terapia skutecznie wspomaga leczenie praktycznie wszystkich stawów w ciele człowieka (stawu kolanowego, stawu skokowego, barkowego, stawu łokciowego i innych).

Poniżej przykładowe rodzaje chorób czy urazów leczonych za pomocą terapii wiskosuplementacji:

 • stany zwyrodnieniowe stawów
 • wszelkiego rodzaju kontuzje u sportowców (zawodowców i amatorów)
 • niedobory płynu stawowego
 • choroby tkanki chrzęstnej
 • skręcenia stawów
 • dolegliwości bólowe i obrzęki
 • ograniczenia ruchomości stawów
 • choroby tkanki chrzęstnej

Jakie preparaty stosujemy?

W zależności od schorzenia oraz postawionej diagnozy, lekarz ortopeda dobiera odpowiednią terapię. Substancje czy leki wstrzykiwane najczęściej, możemy podzielić na trzy główne grupy:

 • kwas hialuronowy – Stosujemy iniekcje z syntetycznego odpowiednika kwasu hialuronowego (np. Curavisc, Vijoint, Vijoint One, Vijoint HCC), które umożliwiają uzupełnienie niedoborów płynu stawowego w torebce stawowej, co prowadzi do poprawy amortyzacji na powierzchni chrząstek stawowych a tym samym na zmniejszeniu odczuwanego bólu. Iniekcje z kwasu hialuronowego zwiększają ruchomość stawów, a w chorobach zwyrodnieniowych umożliwiają przywrócenie właściwej masy cząsteczkowej w płynie stawowym.
 • kolagen – To podstawowy budulec wszystkich tkanek ludzkiego ciała. Jest głównym składnikiem błon komórkowych i szkieletu komórkowego, tkanki chrzęstnej i stawów. Iniekcje z syntetycznego kolagenu ( np. Chonogrid) wspomagają regenerację stawów.
 • osocze bogatopłytkowe PRP – Metoda polega na wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego (PRP) pobranego wcześniej od pacjenta, które zawiera zwiększone stężenie płytek krwi bogate w czynniki wzrostu. Te z kolei pobudzają proces gojenia się ran i szybką regenerację mięśni.

Zapisz się na wizytę, tel.: 570-580-580
E-mail: kontakt@sportslab.pl

 

Aby umówić się na iniekcję dostawową/okołostawową za pomocą rejestracji online, zapisz się na konsultację ortopedyczną. Specjalista, w razie potrzeby, dostosuje odpowiednią terapię do pacjenta.

PRP-terapia-osoczem-bogatoplytkowym-czynnik-wzrostu
0

Wpisz poniżej szukane słowo/wyrażenie i naciśnij Enter